• +90 232 493 00 00
  • info@bakircay.edu.tr

Üniversitemiz Teknoloji Günleri Fuarı’na Katıldı

Üniversitemizin de üyesi olduğu İzmir Üniversiteleri Platformu tarafından 23-24 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Teknoloji Günleri etkinliğine 4 öğrenci topluluğu, 3 proje ve tanıtım standımızla birlikte katıldık.

Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi’nde Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim ATAY’ın teşrifleriyle açılışı yapılan fuarda, son başbakanımız ve TBMM eski Başkanı Sayın Binali YILDIRIM video konferans yolu ile bir konuşma yaparak iyi dileklerini belirtti. Üniversite rektörlerinin bir panelle katkıda bulunduğu açılış etkinliğinin ardından Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’ndeki stantlar ziyaret edildi. Üniversitemizin standını ziyaret eden Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim ATAY ilgiyle dinlediği sunumun ardından öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Öğrencilerimiz “Dikey Eksenli Güneş Enerjili Rüzgar Türbini”, “Mobil Kontrollü İnsülin Pompası” ve yaratıcı fikirlerin paylaşılabileceği “Bi’ Fikir” adlı projelerde poster sunumlarını yaptılar. Fikir Geliştirme, Yapay Zeka ve IEEE topluluklarımız kurdukları stantlarda tanıtımlarını yaparken Basın, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Koordinatörlüğümüz tarafından düzenlenen stantta Üniversitemizin genel tanıtımı yapıldı. Fuar süresince Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Tuncer ASUNAKUTLU bütün stantları gezerek öğrencilerin sunduğu projeler hakkında bilgi aldı.

Teknoloji Günleri Fuarı’nın İzmir üniversiteleri ve öğrencilerimiz için ufuk açıcı ve faydalı olmasını diliyor, fuara katılan tüm öğrencilerimize, personelimize ve danışman öğretim üyelerimize teşekkür ediyoruz.